Masáž prostaty - co je to prostata a jak na její masáž

Prostata (tj. předstojná žláza), je součástí mužského pohlavního ústrojí.
Je tvořena řadou cca 50 žlázek, které uvolňujíci prostatický sekret, jenž tvoří hlavní součást vylučovaného spermatu muže (spermie vyloučené z varlat, zde tvoří jen minimální část objemu tekutiny).

Poloha prostaty: prostatu najdeme v prostoru mezi stydkou kostí a konečníkem pod močovým měchýřem kolem močové trubice. Dotýká se stěny konečníku a je tak snadno dostupná.

Sekret prostaty : sekret prostaty je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií.

Velikost prostaty: prostata je velká asi jako kaštan u zdravého muže. Pokud má spíš rozměr malého vejce, může být zvětšená a je nutné navštívit lékaře.
Při narození je její hmotnost 3 - 5 gramů. Nemění se výrazně do puberty, kdy dochází k růstu. U dospělého muže váží prostata 15-25 gramů.


Masáž prostaty - všeobecné info

Obecně platí, že vše, co je v lidském organismu používáno správným a pravidelným způsobem, je zdravé. Pro mužskou prostatickou žlázu to platí dvojnásob. Teď se nabízí otázka, jak je to správně a jak často. I zde, jako i v jiných oblastech je nejlepší zlatá střední cesta.

Nejpřirozenějším způsobem se prostata prokrvuje a masíruje při sexu. Jistě i odborný lékař by každému muži doporučil pravidelný sex jako prevenci onemocnění předstojné žlázy. Pravidelný, to rozhodně nemusí znamenat každodenní, ale delší sexuální půst a následné sexuální řádění jistě nebude to pravé ořechové pro mužovo zdraví, i když pro intenzivní erotický zážitek tento způsob může být populární. Pokud z nějakého důvodu nelze mít uspokojivý partnerský sexuální život, můžeme jej nahradit autoerotikou nebo cílenou masáží prostaty. Masáž prostaty chce trochu cviku, ale je lépe potížím předcházet, než je pak složitě řešit. Určitě se to každému muži vyplatí a to nejen ze zdravotního hlediska, ale nakonec je to i velmi příjemné a vzrušující. Prostata je ekvivalentem bodu G u žen, který je k sexuální stimulaci velmi důležitý. Je docela možné, že muži, kteří nemají o sex moc zájem, nikdy neprožili masáž prostaty. Zde se jim tedy nabízí nové a intenzivní prožitky. Mnoho mužů volí raději masturbaci, protože se stydí partnerku požádat o stimulaci prostaty a ve chvílích, kdy se vzrušují sami, si tuto stimulaci dopřávají. Psychické zábrany jsou pochopitelné, ale v dobrém partnerském sexu zbytečné. Pokud je muž ke své partnerce vnímavý, ona mu to jistě ráda oplatí stimulací jeho citlivého bodu. Když si nebude vědět rady, promluvte si spolu a při následné praxi ji pak navádějte a pozitivně povzbuzujte.
Prostatu lze dráždit dvojím způsobem. První možnost je masáž hráze, tedy místa pod varlaty směrem k análnímu otvoru (nepřímá stimulace). Takovou masáž jistě zvládne každá žena a určitě jí to nebude připadat nevkusné. Doporučuji začít tímto způsobem. Pokud si partnerka zvykne na tuto stimulaci, např. při orálním sexu, pak může přistoupit k přímému dráždění prostaty přes konečník, což je druhý způsob masáže prostaty.

 

Masáž prostaty - stojí to za vyzkoušení?

Každá technika co může zkvalitnit osobní nebo partnerský sex, by se měla zkusit. Život je někdy velmi hektický a příjemná erotika může přinést nejen orgastické zážitky, ale i tolik potřebný relax. Navíc budeme-li mít mezi sebou dobrý sex, budeme mít i lepší vztah. Proto se neodříkejme zážitků, které nás mohou obohatit.
Na začátku je určitě nejdůležitější dojít ke shodě, tzn. partneři by se měli předem dohodnout, že chtějí tuto praktiku vyzkoušet. Má to svůj význam také z praktického hlediska, aby se muž předem připravil, vyprázdnil a pořádně umyl. Bez dostatečné hygieny by mohl být zážitek s masáží prostaty spíš traumatizující, muž by se cítil trapně a žena by se mohla zaleknout a příště partnera odmítnout. Předcházející komunikace je důležitá i z psychického hlediska, je vždy dobré si věci promyslet a připravit se na všechny alternativy a pak s klidným vědomím přistoupit ke stimulaci. U většiny lidí to takto funguje, jsou však i takoví, kteří dávají přednost spontáním akcím a nechávají se vést fantazií a vzrušením. Tito většinou nemívají téměř žádné předsudky, je pro ně nejdůležitější animální stránka věci a míra lásky k partnerovi, pro jehož uspokojení by udělali vše. Případné komplikace (ušpinění se od stolice ap.) je ani neodradí, ani jim nepřipadají odpudivé. Takový přístup však nemusí mít oba partneři, proto je lépe se dohodnout a připravit předem.


Vyprázdnit se před masáží prostaty ?

Je důležité, aby se muž před masáží prostaty vyprázdnil. Pokud mu to činí nějaké potíže nebo když chce mít jistotu, je lépe použít anální sprchu neboli klystýr. V lékárně se prodávají i jednorázovky, určené hlavně pro ženy před porodem. V sexshopu jsou k dostání speciální pomůcky k opakovanému použití. Jejich pořízení se jistě vyplatí. Po vyprázdnění by měla následovat řádná očista. K tomu myslím netřeba nic dodávat, s tím si každý muž jistě hravě poradí. K mytí pohlaví a análu je lépe použít speciální sprchové gely (na intimní místa), mají přirozené Ph a některé obsahují antibakteriální složky.
I žena by se měla připravit, krátce si ostříhat nehty a zapilovat, aby muže při masáži neporanila. Nevhodné jsou nalepovací nehty, které by se mohly při stimulaci uvolnit a zůstat partnerovi v konečníku a způsobit mu problémy. Ruce, a to i pod nehty, musí být čisté. Dají se použít i gumové chirurgické rukavice. Každopádně si připravíme vhodný lubrikant, nejlépe pro anální použití. Konečník je v klidovém stavu stažený, jeho sliznice je velmi citlivá a při pronikání by mohlo dojít k mikrotraumatům (prasklinkám), které jsou bolestivé, proto je důležité dostatečné promazání a samozřejmě opatrnost.


Masáž prostaty - jak na to

Masáž prostaty vyžaduje dostatek času relaxaci, klid a příjemné prostředí. Nejlepší polohou je, když se muž pohodlně položí na záda, pokrčí a mírně roztáhne stehna, rukama si může trochu roztáhnout i půlky zadečku a hlavně se uvolnit. Jakékoliv stažení by mu přineslo spíš nepříjemné pocity. Žena mu nejdřív promaže a promasíruje hráz a okolí análního otvoru, což přispěje k jeho uvolnění. Poté prstem (nejlépe prostředníčkem) proniká pomalu dovnitř jeho konečníku a klouzavým pohybem kopíruje vrchní stěnu, tedy směrem k břichu. Asi na délku prstu nahmatá měkkou a kulatou plošku, která vyčnívá ze sliznice. Zdravá prostata je velikosti ořechu, ale je to individuální. V této poloze je prostata dobře hmatná, protože je uvolněná a vystouplá. Masírujeme lehce krouživými pohyby všemi směry a pozorujeme reakci partnera. Při větším stisku by mohl muž pociťovat bolest a prostata by se stáhla. Je důležité si to vyzkoušet a nacvičit.

 

Nevhodnější poloha ke stimulaci prostaty

V odstavci výše jsme doporučili polohu, která je pro většinu nejoptimálnější, protože je při ní prostata dobře hmatná. Můžete však zkoušet různé varianty a najít si polohu, která nejvíce vyhovuje Vám. Někdo například raději sedí s mírně roztaženými stehny, nohy má pokrčeny v kolenou a opírá se chodidly o podložku, nebo je pozvedne vzhůru. Každopádně je lépe zvolit polohu, v níž je prostata uvolněná a dá se dobře nahmatat. Pokud mužovo břicho směřuje dolů, má prostata tendenci se stáhnout, ale je to individuální a někomu to právě takto může vyhovovat. Nezbývá než experimentovat a hledat to, co je nejlepší právě pro Vás.

 

Současná stimulace prostaty a penisu ?

Lidé si často u muže spojují orgasmus s ejakulací a tudíž nutnost dráždění penisu. Je pravdou, že při výronu semene muži prožívají orgasmus, stejně jako žena drážděním klitorisu, což je vlastně zakrnělý mužský penis. Jak už jsme uvedli, jestli je prostata přirovnávána k bodu G u ženy, tak orgasmus vyvolaný stimulací prostaty by se dal brát jako vaginální orgasmus žen. Na začátku prostaty, tedy směrem blíž ke konečníku, je místo, kde semenné váčky ústí do močové trubice. Při jeho intenzivním dráždění může skutečně dojít k ejakulaci. Máme tedy několik možností stimulace. Buď masírujeme prostatu a po nějaké chvíli dojde k blaženému pocitu, který se dá přirovnat k ženskému vaginálnímu orgasmu, nebo stimulujeme začátek prostaty a penis současně (např. rukou nebo ústy) a vyvoláme ejakulaci a s tím spojené vyvrcholení. Můžeme také dráždění spojit. Nejprve dráždíme prostatu masírováním jejího celého povrchu bříškem prstu různými směry, když dojde k příjemným pocitům (může se projevit chvěním těla), přesuneme prst na začátek prostaty, střídáme tlak prstu (silnější/slabší) a současně stimulujeme penis. Měl by se dostavit bouřlivý orgasmus, mnohem intenzivnější, než u běžného sexu. Samozřejmě je to velmi individuální a každý pár si musí praxí najít ten nejlepší způsob.


Co po masáži prostaty?

Po masáži bychom měli společně chvíli nějaký čas relaxovat, než odezní příjemné pocity. Poté by samozřejmě měla nastat hygiena. Muž (anál ap.) i žena (prsty, pod nehty) by se měli důkladně umýt. U některých, hlavně poprvé, může nastat chvíle rozpaků. Pokud ano, je dobré si o tom pohovořit. Co a jak bylo dobře a co naopak bylo nepříjemné. Žena při masáži může zjistit, že má partner zvětšenou prostatu nebo nějaké změny, pokud i pro muže to bylo spíš bolestivé, tak by si měl pro jistotu určitě zajít na kontrolu k odbornému lékaři - urologovi. Nemusí to nic znamenat, ale je lépe se o tom přesvědčit. Vhodná a pravidelná masáž (1 - 2 x týdně) může stávající potíže zmírnit, pokud je vše vpořádku stačí stimulaci praktikovat tak 2 x do měsíce.

download harry potter and the sorcerer s stone dvd

Pokud muž vyhledává stimulaci prostaty, zmamená to snad, že má homosexuální sklony?

Jeden z častých předsudků v lidské sexualitě. Homosexuální muži mívají pohlavní styk do análního otvoru (zdaleka ne všichni), přitom si jistě užívají příjemné pocity, které stimulace prostaty skýtá, ale je to spíš nutnost jediného otvoru, kde je možná kopulace mezi nimi. U homosexuálního páru jde o všechny kvality, které prožívá heterosexuální pár, sex je jen jednou z nich. U ostatních mužů jde jen o způsob, jak si obohatit sexuální život a prožitky. Velká část mužů zná jen klasický orgasmus, ale někteří chtějí od erotiky vše, co jim může poskytnout. A proč také ne? Tělo nám tyto možnosti dává a pokud to nikomu neškodí, tak bychom jich měli plně využít. Ze zdravotního hlediska je umírněná masáž prostaty prospěšná.

 

Časté postoje k masáži prostaty a anální sex

Másáž prostaty stejně jako každá jiná sexuální praktika má své příznivce i odpůrce. Pohled na stimulaci prostaty může být ovlivněn mnoha faktory. Každopádně fakt, že to prozatím není úplně standardní způsob uspokojení, tvoří u spousty lidí negativní postoj. Posuzují to jako na něco nenormálního a zvráceného. To mnohdy stačí k odmítavému postoji. Někteří by to rádi zkusili, ale bojí se, aby si neublížili. Jiní se stydí, co kdyby se jim u toho stala “nehoda”. Pravdou je, že dráždění konečníku někdy vyvolává pocity nucení na stolici. V takovém případě je dobré se uvolnit a zhluboka dýchat. Pokud se člověk předem vyprázdnil, tak se nemusí bát. Může se také stát, že někdo zažil nějakou negativní zkušenost spojenou s análním sexem nebo byl něčeho takového svědkem. Někdy stačí i vyprávění či názor odpůrce takové praktiky. V každém případě je třeba si ujasnit, zda mi to stojí za osobní zkušenost, zvážit všechna fakta. Pokud ano, je dobré sehnat co nejvíc informací a nenechat se odradit nějakým prvotním neúspěchem. Vše, a to i bouřlivý orgasmus, je otázkou praxe. Pokud jsou dodržena všechna pravidla, aby nedošlo k poranění a přesto je vám masáž nepříjemná, můžete ji ze svého sexuálního života přece vynechat. Ale budete mít na to alespoň svůj názor.

Doporučení k análnímu sexu a masáži prostaty

Jste-li přiznivci análního sex nebo přijímáte-li masáže prostaty, zacvičte si občas cviky na posílení pánevního dna. Svěrač konečníku by Vám časem mohl povolit a přinést Vám nepříjemné problémy. Jednoduché cviky, při nichž stahujete a uvolňujete hýžďové svalstvo a tak zpevňujete svaly hráze, okolí análního otvoru, ústí močové trubice atd., Vám pomohou nejen si udržet formu, ale umožní Vám i intenzivnější prožívání sexu.

Erotické pomůcky pro dráždění prostaty

Erotických pomůcek k análnímu sexu je nepřeberné množství, na trhu jsou k dostání i speciální pomůcky k dráždění prostaty a hráze (místo mezi varlaty a análním otvorem). Jsou určeny k masáži nejen při autoerotice, ale i k partnerskému sexu. Jsou pomůcky mechanické, ty nahrazují obyčejnou stimulaci prstem, nebo vibrační, které dodají dráždění na intenzitě. Všeobecně anální pomůcky mají štíhlou zakulacenou špičku k snadnějšímu zavádění a ve spodní části rozšířenou základnu pro lepší a pevnější uchopení.

 

 

Anální dilda : anální dilda jsou z různých materiálů, většinou ale také gelové. Jde o pomůcky menších rozměrů, mají tvar penisu s úzkým žaludem. V sexshopech se však můžete setkat i s jinými tvary, hladkými nebo s výstupky. Dilda jsou vždy mechanické. Prodávají se i zdvojené dilda, kde jedno (zpravidla větší) dildo se zavede do vagíny a druhé do análku. Ty však jsou vhodné jen pro ženy.

Anální kolíky : anální kolíky jsou vyrobeny z pružných a poddajných gelových nebo silikonových materiálů, přesto jsou dostatečně pevné. Mají rozšířenou základnu pro dobrý úchop, nad ní je krátká tenší stopka a samotný kolík, který se směrem k zakulacené špičce kónicky zužuje. Tvar trochu připomíná hřib s protáhlým kloboukem. Jsou to nejpoužívanější anální pomůcky. Většina análních kolíků je mechanických, ale jsou i varianty s vibrací nebo s možností nafouknutí uvnitř análu. Mechanické pomůcky mají tu výhodu, že se dají použít i při koupeli.

 

Anální kuličky: anální kuličky nebo perly jsou podobné venušiným kuličkám, jen jsou většinou na pevné stopce zalité hmotou (hygieničtější údržba), jsou plné (bez druhé kuličky uvnitř) a je jich víc za sebou. Jednotlivé kuličky mohou mít stejný tvar a velikost, často jsou však seřazeny od nejmenší až po největší směrem dolů k části, která slouží k uchopení (kroužek, očko). Někdy mají tvar srdíček ap. Stimulace análními kuličkami funguje na principu dovnitř/ven, čili zasouváním a vysouváním dráždíme análek. Kuličky mohou být také vibrační, což umožňuje intenzivnější zážitek. Nedají se pak ale použít při koupeli, protože ve spodní části mají ovladač na baterky.


Anální vibrátory:
anální vibrátor je podobný jiným vibrátorům, jen má širší základnu, jinak je štíhlý s malým zúženým žaludem. Může být různé délky. k análnímu sexu se dají použít i vaginální vibrátorky menších rozměrů, jen je nutné dávat pozor, aby neuvízly v konečníku (nemají rozšířenou základnu). Hodí se spíš k dráždění a uvolnění análního otvoru. Napájení vibrátorů je na baterie. U některých výrobce uvádí, že jsou vodotěsné, ty se pak snadněji omývají a můžeme je použít při krátké koupeli nebo ve sprše.

 

Masážní vibrátory : masážní vibrátory jsou speciální pomůcky ke stimulaci prostaty, jejich výběr není zatím příliš velký, ale nejžádanější modely už v prodeji jsou. Jsou z příjemného pevnějšího gelu, mají ergonomický tvar k dobrému uchopení a obsluze a jsou uzpůsobeny nejen k masáži prostaty uvnitř análu, ale i ke stimulaci hráze. Vnitřní část je většinou hladká, aby nepoškodila citlivou sliznici. Část určená k povrchové stimulaci má dráždivé výstupky. Uvnitř je strojek, který zajišťuje vibrace. Napájení na baterie. Tyto pomůcky jsou velmi účinné a oblíbené. Přináší opravdu orgastické zážitky.

 

Anální gely: anální gely jsou speciální lubrikanty vhodné do prostředí uvnitř i vně konečníku. Jsou vodou ředitelné a zajišťují dobrou kluznost, což je k masáži prostaty velmi potřebné. Jejich složení obsahuje i dezinfekční přísady, které pomáhají udržet anální oblast hygieničtější. Výběr těchto gelů je velký. Můžeme samozřejmě použít i jiné gely, např. na silikonové bázi. Důležité je, abychom zajistili dobré promazání análního otvoru, jednak k uvolnění a také k prevenci poškození při průniku.

 

Desinfekční prostředky: desinfekční prostředky - existují dezinfekční ubrousky a spraye, které pomáhají udržet anální (i jiné) pomůcky v lepší čistotě. Vyplatí se do nich investovat peníze, protože tak můžeme předejít zbytečným zdravotním komplikacím. Jejich použití je snadné a ničí případné bakterie.

 

Zdroje informací: en.wikipedia.org, volneclanky.cz, cs.wikipedia.org


DomůDomů