Vibrátory – zajímavá fakta a historie

K čemu slouží vibrátor dnes už asi ví každý. Vibrátor jako erotická pomůcka již zdomácněl i v našich krajinách a ke svým hrám jej používají spousty žen, mužů a párů. Všemožné druhy vibrátorů, tvarů, velikostí i funkcí zaručují, že si s ním opravdu můžete užít i Vy, ať už máte rádi cokoli. My se ale dnes budeme věnovat vibrátorům tak trochu z jiného pohledu, než k jakým jej znáte a než je nejvíce známo. Málokdo totiž ví, k čemu se také vibrátory používaly a jak dlouho je vlastně lidstvo zná.

Vibrátory - lékařská pomůcka

Je již vědecky prokázáno, že orgasmus napomáhá k duševní rovnováze a právě tohoto faktu si byli vědom i lékař George Taylor, který si v roce 1869 nechal patentovat unikátní pomůcku na léčení, nebo lépe řečeno zmírnění příznaků patologicky hysterických žen. Byl to parní vibrátor. Ženy, které měly u psychologa diagnostikovánu hysterii, jako onemocnění, tak docházely k tomuto lékaři na masáže.

Pomocí vibrátoru rozdával doktor Taylor orgasmy ženám a zachraňoval tak nejedno manželství. Byl totiž si vědom toho faktu, že po orgasmu je žena mnohem vyrovnanější a sklony k hysterii nemá tak vysoké. Mnoho žen tak docházelo na speciální terapii a tato terapeutická metoda se používala po dlouhá desetiletí.

Vibrátory a historie - archeologické nálezy

Vibrátory, respektive dilda tj. umělé modely mužského penisu se objevují i v archeologických nálezech až 3500 let starých z mnoha materiálů. Od leštěného kamene, až po dřevěné náhrady mužského penisu.. V současné době jim říkáme dilda (modely mužského penisu bez vibrace) Ale i tehdy bylo používání vibrátoru něco zcela soukromého a naprosto intimního.

Žena, která byla přistižena s vibrátorem se tak dostala do daleko horší situace, než kdyby byla přistižena s milencem. Později se vibrátory rovněž plnily teplým mlékem k dosažení věrnějších pocitů. Některé modely byly dokonce ochlupené a měly tak ženě navodit co nejvěrnější náhradu.

Původ názvu robertek v Čechách

Označení vibrátoru jako „robertek“ je výhradně českou záležitostí. Příběh říká, že jistý muž jménem Robert, v dobách socialismu, pracoval v zahraničním obchodu a vozil své manželce vibrátory ze zahraničí. Ta se svěřila svým kamarádkám a dokonce jim je i půjčovala a později prodávala.

V našich krajinách, se taková informace, velmi rychle roznesla a výnosnému obchodu udělal přítrž pozorný soused, který vše nahlásil na VB. Později o nevšedních událostech vyšel článek v novinách, který se zasadil o popularizaci slova „robertek“. Nedovolenému obohacování, jak se tehdy říkalo, tak bylo učiněno za dost a žena se musela kvůli obchodu s vibrátory potýkat se zákonem.


DomůDomů